1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Biorąc pod uwagę wiek naszych parafian, konsultacje przeprowadzone na terenie parafii i sugestie Ks. Biskupa Jerzego Mazura, również kwestię ryzyka zakażenia parafian podczas pandemii Kolęda w tradycyjny sposób w naszej parafii w tym roku nie odbędzie się.

4. Pragnę zaprosić parafian poszczególnych miejscowości na Mszę św. sprawowane w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości zamiast kolędy, które się odbędą w tym tygodniu w następujących terminach:

10.01. (poniedziałek) – Kryłatka

11.01. (wtorek) – Długie

12.01. (środa) – Lebiedzin i Komaszówka.

13.01. (czwartek) – Balinka

14.01. (piątek) – Wilkownia i Hruskie

15.01. (sobota) – Ostrowie wieś i Ostrowie kolonie.

6. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

7. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o obostrzeniach: w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać od 15 grudnia nie więcej uczestników niż 30/%. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia w Nowym 2022r..