1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym IV Niedziela Zwykła. W Kościele obchodzony jest 69. Światowy Dzień Trędowatych.

2. W dniu 2 lutego (środa) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – w tym dniu Msze św. o godz. 7:30, 9:00 i 11:30. W tym dniu będziemy obchodzić XXVI Światowy Dzień Życia Konsekrowanych. W tym dniu błogosławieństwo świec gromnic. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00. W sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7:00.

4. Ukazał się kalendarz parafialny na 2022r., zachęcam aby go również wziąć dla chorych czy osób które mają problem aby dotrzeć do kościoła. Złożone ofiary będą przeznaczone na wydawnictwa związane z I Kongresem Różańcowym Diecezji Ełckiej w Krasnymborze, który odbędzie się 28 maja br..

5. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o obostrzeniach: w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać od 15 grudnia nie więcej uczestników niż 30/%. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

6. Bardzo dziękuję za udział we Mszach Św., które były sprawowane zamiast kolędy, starałem się zrelacjonować to co za nami i przedstawić to co przed nami. Bóg zapłać również za wszystkie złożone ofiary.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Balinki, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.