1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Laetare – Radości.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Po Mszy św. o 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 17 i 18 marca. Msze św. o godz. 9:00, 11:30 i 17:00. Rekolekcje wygłosi Ks. Przemysław Jermak wikariusz pracujący w parafii Lipsk.

4. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30; 9:00; 11:30. W tym dniu ze względu na przypadającą uroczystość post nie obowiązuje.

5. Razem z kalendarzami parafialnymi zostały wyłożone również „Modlitewniki do Świętego Józefa” – „Tydzień z Opiekunem Jezusa”, polecam je szczególnie ojcom rodziny, ale i wszystkim z okazji „Roku Św. Józefa”.

6. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

7. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ściokły i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.