1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna. W Kościele jest to niedziela „Dobrego Pasterza” obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku. Dzisiaj obchodzimy również Święto Narodowe – Konstytucji Trzeciego Maja (1791r.).

2.W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w przypadku kultu religijnego liczba osób przebywających w świątyni będzie zależała od jej powierzchni – na jedna osobę ma przypadać przynajmniej 15 metrów kwadratowych. W naszej sytuacji parafialnej pozwoli to na uczestnictwo 30 osób w kościele Św. Rocha, oraz 12 osób w Sanktuarium. MIEJSCA ZAJMUJEMY JEDYNIE W ŁAWKACH OZNACZONYCH NAPISEM „UCZESTNIK LITURGII”. Należy zachować między uczestnikami liturgii odległość w promieniu 2 metrów. Podobna zasada obowiązuje podczas przystępowania do Komunii św.. We Mszy św. można również brać udział na zewnątrz kościoła zachowując odpowiednią odległość między uczestnikami liturgii.

3.Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, oraz do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

4. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30..

6. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach (z zachowaniem odpowiednich odległości między uczestnikami) w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

7. W tym tygodniu w poniedziałek 4 maja obchodzimy wspomnienie Św. Floriana, męczennika – patrona strażaków, w środę 6 maja Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek 8 maja Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski (w tym dniu post nie obowiązuje).

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, kolejne rodziny z tej miejscowości proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne.

9. Wszystkich parafian zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.