1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna. W Kościele jest to niedziela „Dobrego Pasterza” obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku. Ofiary na Fundusz Remontowy Parafii złożymy w niedzielę 15 maja.

2. W poniedziałek 9 maja obchodzimy w Kościele przeniesioną z dnia dzisiejszego Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 (w Sanktuarium) w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00. (w kościele Św. Rocha).

4. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

5. Rok 2022 w naszej Diecezji Ełckiej jest rokiem I Kongresu Różańcowego. Dziękujemy za 30 lat istnienia Diecezji Ełckiej. W dniu 28 maja (w sobotę) w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze będzie Pierwsza Stacja Kongresowa – Stacja Dorosłych. Przewidziany jest przebogaty program, (podany w Biuletynie Parafialnym) którego centralnym wydarzeniem będzie Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura SVD o godz. 12.00.

6. W związku z przypadającym I Kongresem Różańcowym Diecezji Ełckiej, którego pierwszy etap – stację dorosłych będziemy przeżywali w Krasnymborze w dniu 28 maja, zapraszam na spotkanie Sołtysów, Radnych, Radę Parafialną, Akcję Katolicką, oraz przedstawicieli OSP. Spotkanie w środę 11 maja o godz. 19:00 w Sanktuarium.

7. W dniach 13 i 14 maja w naszej parafii przypada Nabożeństwo 40-godzinne. Msze św. o godz. 9:00 i 17:30, Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9:00 do godz. 17:00.

8. W piątek 13 maja w dzień NMP z Fatimy na godz. 17:00, na Nabożeństwo Majowe, Mszę Św. i spotkanie zapraszam wszystkich Członków Żywego Różańca z naszej parafii. Spotkanie będzie dotyczyło I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej, który będziemy przeżywali w naszej parafii. Bardzo też proszę o dostarczenie aktualnych list Członków Żywego Różańca należących do poszczególnych kół w danych miejscowościach.

9. Bardzo proszę również poszczególne Koła Żywego Różańca owytypowanie osób z pośród Członków Żywego Różańca którym zostaną wręczone Dyplomy przez Ks. Bp , a obchodzących 20, 25, 30, 40 i 50-lecie przynależności do Żywego Różańca, lub szczególnie zaangażowanych z okazji 30-Lecia istnienia diecezji ełckiej.

10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Dzień I Komunii Św. w naszej parafii to sobota 21 maja. Po Mszy św. o 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli Ks. Bp Jerzy Mazur w dniu 30 czerwca.

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

12. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.