1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym III Niedziela Wielkiego Postu.

2. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Ks. Biskupa Jerzego Mazura – ofiary składane do puszek po Mszy św. będą po raz drugi przeznaczone na pomoc Uchodźcom z Ukrainy. Wspomagamy Caritas Diecezji Ełckiej, która opiekuje się uchodźcami na terenie naszej diecezji.

3. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przypada czuwanie modlitewne w ramach całorocznej modlitwy o powołania w parafiach diecezji ełckiej:

– godz. 12:30 – Msza św. z młodzieżą z parafii o powołania kapłańskie.

– godz. 13:00 – Różaniec część IV – o nowe powołania.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

5. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

6. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00; 11:30. i 16:30. W tym dniu przypada również XXX rocznica utworzenia diecezji ełckiej. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia, oraz rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tegoroczny odpust przypada w piątek, ze względu na przypadającą uroczystość post nie obowiązuje.

7. Osoby, które przeprowadziły 33 dniowe indywidualne medytacje przygotowujące do zawierzenia się Matce Bożej – Do Jezusa przez Maryję – w dniu 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP będą mogły dokonać „Aktu Zawierzenia” podczas Mszy Św. o godz. 9:00 i 16:30.

8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 30 i 31 marca. Msze św. o godz. 9:00, 11:30 i 17:00.

9. Chorych przed świętami będę odwiedzał indywidualnie w nadchodzącym tygodniu. Informację o chętnych chorych, którzy by chcieli skorzystać z sakramentów można przekazać również telefonicznie.

10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

12. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.