1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada III Niedziela Wielkiego Postu. W sposób szczególny modlimy się o wygaśnięcie w naszej ojczyźnie i na świecie epidemii koronawirusa. Na koniec Mszy św. odśpiewamy Suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

2. Do odwołania zostają zawieszone spotkania dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Również zawieszone zostają spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Zgodnie z komunikatem Biskupa Ełckiego i Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, dostosujmy się do zaleceń związanych z epidemią koronawirusa. Komunikat publikowany jest również w Biuletynie Parafialnym.

4. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę o dostosowanie się parafian i przyjęcie podziału udziału we Mszach św. dla poszczególnych miejscowości, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

Program Mszy św. Niedzielnych w Parafii Zwiastowania NMP w Krasnymborze z podziałem na poszczególne miejscowości

Niedziela 15.03.; 22.03; 29.03.2020r.

godz. 9:00

Kościół św. Rocha – Kryłatka, Długie, Ściokła.

Sanktuarium – Jasionowo, Wolne, Balinka.

godz. 11:30

Kościół św. Rocha – Ostrowie. Jastrzębna Pierwsza

Sanktuarium – Krasnybór,

godz. 15:00

Kościół św. Rocha – Jastrzębna Druga

godz. 17:00

Kościół św. Rocha – Lebiedzin, Komaszówka, Wilkownia, Hruskie.

5.W poniedziałek zapraszam na Mszę św. o godz. 15.00 należących do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Aby modlić się w intencji zatrzymania epidemii koronawirusa w naszej ojczyźnie.

6. Chorych w parafii odwiedzę w tym tygodniu, we wtorek i środę, We wtorek od godz. 9:00 kolejno w miejscowościach: Jasionowo, Wolne, Ściokła, Kryłatka, Długie, Lebiedzin i Komaszówka. W środę od godz. 9:00: Jastrzębna Pierwsza, Ostrowie, Jastrzębna Druga, Hruskie, proszę też o zgłaszanie dodatkowych osób które by pragnęły skorzystać z sakramentów św. przed świętami.

7. W czwartek 19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00; 8:00; 9:00 i 17:00.

8. Zgodnie z dekretem Biskupa Ełckiego zawieszone zostaje wspólnie celebrowane nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.