1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna, którą obchodzimy jako Niedzielę Biblijną i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Kościele katolickim w Polsce. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja.

2.W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w przypadku kultu religijnego liczba osób przebywających w świątyni będzie zależała od jej powierzchni – na jedna osobę ma przypadać przynajmniej 15 metrów kwadratowych. W naszej sytuacji parafialnej pozwoli to na uczestnictwo kilkunastu lub kilkudziesięciu osób w zależności od kościoła. Należy zachować między uczestnikami liturgii odległość w promieniu 2 metrów. Podobna zasada obowiązuje podczas przystępowania do Komunii św.. We Mszy św. można również brać udział na zewnątrz kościoła zachowując odpowiednią odległość między uczestnikami liturgii.

3.Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, oraz do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

4. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

5. Od piątku 1 maja rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00 w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30.. W tym dniu obchodzimy wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika.

6. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach (z zachowaniem odpowiednich odległości między uczestnikami) w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 7:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym o godz. 11:30.

8. W sobotę 2 maja przypada (przeniesiona uroczystość ze względu na pierwszeństwo liturgiczne Niedzieli Wielkanocnej) Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada Dzień Flagi Narodowej, oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

9. Za tydzień w niedzielę Święto Narodowe – Konstytucji Trzeciego Maja (1791r.). W Kościele jest to niedziela „Dobrego Pasterza” obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpocznie się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone będą przeznaczone na WSD w Ełku.

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, kolejne rodziny z tej miejscowości proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne.

11. Wszystkich parafian zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.