1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym II Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. W dniu 17 stycznia przypada XIX rocznica śmierci śp. Ks. Bp. Edwarda Samsela. Pamiętajmy o Ks. Biskupie Edwardzie w naszych modlitwach.

4. W dniu 17 stycznia obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu, a w dniach od 18 do 25 stycznia Będziemy przeżywali w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Pragnę zaprosić parafian poszczególnych miejscowości na Mszę św. sprawowane w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości zamiast kolędy, które się odbędą w tym tygodniu w następujących terminach:

18.01. (wtorek) – Jastrzębna Druga

19.01. (środa) – Jastrzębna Pierwsza.

21.01. (piątek) – Ściokła i kol. Krasnegoboru pod lasem.

22.01. (sobota) – Krasnybór i Krasnybór Rynek.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

7. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o obostrzeniach: w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać od 15 grudnia nie więcej uczestników niż 30/%. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny z miejscowości Balinka.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.