1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym II Niedziela Wielkiego Postu. W obliczu Napaści Rosji na Ukrainę, jesteśmy zachęcani do wytrwałej modlitwy w naszych kościołach w intencji Narodu Ukraińskiego. W II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy również „Niedzielę Ad Gentes” – ofiary składane do puszek po Mszy św. są przeznaczone na Dzieło Pomocy Ad Gentes (dzieło pomocy misjonarzom).

2. W dniu dzisiejszym przeprowadzamy zbiórkę rzeczy materialnych na pomoc „Walczącej Ukrainie”. Na parkingu jest podstawiony BUS z Oznakowaniem „Pomoc Walczącej Ukrainie”. Zbiórkę przeprowadza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Za każdy dar serca bardzo dziękuję.

3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

5. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

6. W nadchodzącym tygodniu nasza parafia będzie miała czuwanie modlitewne w ramach Całorocznej modlitwy o powołania w parafiach diecezji ełckiej – Parafii Krasnybór przypada termin w dniach 17-20.03.2022r.

17.03. (czwartek)

– godz. 16:00 – Msza św. za powołanych z parafii – kościół sanktuarium.

– godz. 16:30 – Różaniec część I – o nowe powołania.

18.03. (piątek)

– godz. 16:00 – Msza św. za kapłanów pracujących w parafii (obecnie i w przeszłości) – kościół Św. Rocha.

– godz. 16:30 – Różaniec część II – o nowe powołania.

– godz. 17:00 – Droga Krzyżowa o powołanych.

19.03. (sobota)

– godz. 12:30 – Msza św. o nowe powołania.

– godz. 13:00 – Różaniec część III i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

20.03. (niedziela)

– godz. 12:30 – Msza św. z młodzieżą z parafii o powołania kapłańskie.

– godz. 13:00 – Różaniec część IV – o nowe powołania.

7. W sobotę 19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30; 9:00; 11:30. I 12:30.

8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 30 i 31 marca. Msze św. o godz. 9:00, 11:30 i 17:00.

9. Za tydzień w niedzielę na prośbę Ks. Biskupa Jerzego Mazura – ofiary składane do puszek po Mszy św. będą po raz drugi przeznaczone na pomoc Uchodźcom z Ukrainy. Potraktujmy to jako „Dar Serca w okresie Wielkiego Postu”, dzielmy się tym czym możemy, nie muszą to być duże ofiary, ale niech płyną z serca. Na pewno będą jeszcze różne obciążenia, ale czyńmy je tylko z radością, bo tylko takie ofiary przyjmuje Miłosierny Bóg.

10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

12. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.