1. Dziś II Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Świąt Wielkanocnych. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Caritas Diecezji Ełckiej.

2. W dniu dzisiejszym Koronkę do Miłosierdzia Bożego ofiarujmy o godz. 15:00 w intencji ustania wojny na Ukrainie i wszystkich uchodźców. Rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia.

3. Ze względu na Oktawę Wielkanocy, Uroczystość Patrona Polski i Głównego Patrona Diecezji Ełckiej Św. Wojciecha z dnia 23 kwietnia, została przeniesiona na  dzień 26 kwietnia.

4. Od niedzieli 1 maja rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 (w Sanktuarium) w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00. (w kościele Św. Rocha).

5. Za tydzień Niedziela Biblijna – będziemy obchodzili 14 Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Po Mszy św. o 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.