1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 9:00 i 11:30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w Orszaku Trzech Króli. Hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli to słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. Orszak będzie podzielony na trzy kolory: Europejski – kolor czerwony, Azjatycki – kolor zielony i Afrykański kolor niebieski. Organizatorzy proszą uczestników o wybranie danego koloru (np. nakrycia głowy i pelerynki by były w danym kolorze – dwórki i dworzanie), ewentualnie rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnymborze zadbali o szaty takie jakie mają ich dzieci. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej – rozda korony, śpiewniki i naklejki dla uczestników Orszaku. Początek Orszaku o godz. 15:00 w kościele św. Rocha i następnie po odczytaniu Edyktu Cezara Augusta Orszak wyruszy do budynku Szkoły. Trasa Orszaku będzie krótka. Na trasie uczestnicy obejrzą sceny „Kuszenie Ewy w Raju”, „Na dworze Heroda”, „W Gospodzie” i „Walka dobra ze złem”. Orszak wróci do Kościoła św. Rocha gdzie będzie ostatnia scena przy żłóbku „Narodzenie Pana Jezusa”.

4. W naszej parafii od 7 stycznia rozpocznę odwiedziny duszpasterskie – kolędę .Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Proszę o przygotowanie fragmentu Pisma Świętego, który zostanie odczytany podczas modlitwy na początku kolędy. Będę również bardzo wdzięczny za przewodników na kolędzie w poszczególnych miejscowościach. Początek kolędy od godz. 10:00.

5. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

8. Wszystkim parafianom wraz z Ks. Prałatem życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.