1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7:30., 9:00., 11:30. I 12:30.. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

5. Biorąc pod uwagę wiek naszych parafian, konsultacje przeprowadzone na terenie parafii i sugestie Ks. Biskupa Jerzego Mazura, również kwestię ryzyka zakażenia parafian podczas pandemii Kolęda w tradycyjny sposób w naszej parafii w tym roku nie odbędzie się. Pragnę zaprosić parafian poszczególnych miejscowości na Mszę św. sprawowane w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości zamiast kolędy, które się odbędą w godz. 9:00 lub 10:00 po 9 stycznia, na inną godzinę jestem otwarty po uzgodnieniach z Sołtysami poszczególnych miejscowości. Pragniemy modlić się wraz z Ks. Prałatem Wiesławem o zdrowie dla wszystkich parafian przez wstawiennictwo Pani Krasnoborskiej i Św. Rocha. Mam wielką nadzieję że w przyszłym roku uda mi się odwiedzić wszystkie rodziny z naszej parafii które będą mnie chciały przyjąć.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

7. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o obostrzeniach: w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać od 15 grudnia nie więcej uczestników niż 30/%. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia w Nowym 2022r..