1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu, obchodzona jest ona również jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, ofiary składane do puszek są przeznaczone na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z okazji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Krasnymborze zaprosił dziś na Mszę Św. o godz. 9:00 Św. Mikołaja. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci z naszej parafii na spotkanie ze Św. Mikołajem.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania ma spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

3. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Mszę św. Roratną o godz. 7:00.

4. Pragniemy wesprzeć naszą modlitwą i wsparciem Wszystkich tych, którzy bronią granicy Rzeczypospolitej Polskiej: Straż Graniczną, Wojsko Polskie, Policję, Wojska Ochrony Terytorialnej. Włączając się w akcję organizowaną przez parafię w Lipsku która przygotowuje paczki świąteczne dla naszych funkcjonariuszy – od I Niedzieli Adwentu są wystawione pojemniki w kościołach do których możemy złożyć jako nasze podziękowanie dla obrońców naszej granicy różnego rodzaje słodycze, oraz napoje izotoryczne.

5. W środę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:30.

6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach 19, 20 i 21 grudnia. Msze św. będą sprawowane w niedzielę 19 grudnia 7:30, 9:00, 11:30 i 12:30, oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00, 11:30 i 17:00.

7. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o nowych obostrzeniach, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać nie więcej uczestników niż 50% obłożenia budynku. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Wzorem lat poprzednich, lecz w tym roku również szczególnie z zachowaniem zasad sanitarnych, nasz Organista pan Wiesław Kotarski odwiedzi rodziny z naszej parafii roznosząc opłatki poświęcone w naszym kościele. Zechciejmy go przyjąć z życzliwością, a składane ofiary niech będą naszym podziękowaniem za wykonywaną pracę przez cały rok jako organisty, ale też i kościelnego. Za okazaną życzliwość bardzo serdecznie dziękuję.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

11. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.