1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym I Niedziela Wielkiego Postu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu „Niedziela Ad Gentes” – ofiary składane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na Dzieło Pomocy Ad Gentes (dzieło pomocy misjonarzom).

5. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

6. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 17 i 18 marca.

7. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych.

8. Z okazji 20-lecia Koronacji Obrazu Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru został wydany Kalendarz Parafialny na 2021r.. Można go wziąć za darmo lub złożyć też dobrowolną ofiarę na inne wydawnictwa związane z rocznicą koronacji. W wersji wirtualnej znajdziemy go również na stronie parafialnej.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Wolnego i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.