1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada I Niedziela Wielkiego Postu, jest to również pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary składane na tacę dzisiaj przeznaczone są na potrzeby WSD w Ełku.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Dzieci zapraszam na spotkanie również za tydzień.

3. Dzisiaj również (1 marca) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

4. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00, a dla dzieci i młodzieży w piątki po zajęciach szkolnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

5. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 25 i 26 marca.

6. W środę 4 marca obchodzimy w kościele święto Św. Kazimierza Królewicza.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7:00.

8. W czwartek po lekcjach w szkole zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie młodzież przynosi Pismo św..

9. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu „Niedziela Ad Gentes” – ofiary składane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na Dzieło Pomocy Ad Gentes. Natomiast ofiary składane na tacę na fundusz remontowy parafii.

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

11. Wszystkim parafianom wraz z Ks. Prałatem życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.