1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary” i będzie poświęcony Eucharystii. Dziś ukazał się również Nr 100 Biuletynu Paraffialnego „KRÓLOWA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO Z KRASNEGOBORU”.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z okazji I niedzieli miesiąca.

3. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Mszę św. Roratną o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy szczególnie z lampionami. Zostały też przygotowane dla dzieci specjalne choinki – wyklejanki adwentowe, które dzieci mogą odebrać po Mszy św., kolejne elementy na choinkę dzieci będą otrzymywały na Mszy św. Roratnej.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Na spotkanie zapraszam również dzieci za tydzień.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00, a ku czci Niepokalanej w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.

6. Chorych w parafii odwiedzę w tym tygodniu, w czwartek i piątek, W czwartek od godz. 9:00 kolejno w miejscowościach: Jasionowo, Wolne, Ściokła, Kryłatka, Długie, Lebiedzin i Komaszówka. W piątek od godz. 9:00: Jastrzębna Pierwsza, Ostrowie, Jastrzębna Druga, Hruskie i Wilkownia, proszę też o zgłaszanie dodatkowych osób które by pragnęły skorzystać z sakramentów św. przed świętami.

7. W piątek po lekcjach w szkole zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

8. W dniu 8 grudnia 2019 r. w kalendarzu liturgicznym Kościoła Powszechnego wypada zbieżność II niedzieli Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Konferencja Episkopatu Polski, na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 9 kwietnia 2013 r. (Prot. 39/13/L), postanowiła podczas 378. Zebrania Plenarnego w Warszawie dnia 14 marca 2018 r., aby dla dobra duchowego wiernych zachować w dniu 8 grudnia 2019 r. świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W najbliższą niedzielę więc 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 11:30..

9. Za tydzień w niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprosił do naszej parafii Św. Mikołaja. Św. Mikołaj przybędzie do naszej parafii za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci z naszej parafii.

11. Za tydzień w niedzielę (drugą miesiąca) ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

12. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach 18 i 19 grudnia. Msze św. będą sprawowane o godz. 9:00, 11:30 i 17:00. Rekolekcje wygłosi ks. Andrzej Borkowski, proboszcz z parafii Mikaszówka.

13. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.