8 września 2019r – godz. 13:30.

Uroczystość Odpustowa – Narodzenia NMP.

XVIII Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej.

Dożynki Parafialne A.D. 2019r.

Zapraszamy na koncert Tomka Kamińskiego w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Krasnymborze.

Nowa płyta Tomka Kamińskiego „Muzyka z przesłaniem”.

Wstęp wolny .

Autor zdjęć: Joanna Ziółkowska (http://www.joannaziolkowska.com.pl)

Tomek Kamiński – krótka nota biograficzna
Tomek Kamiński – wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem. Współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite.
Tomek Kamiński – biografia
Tomek Kamiński – wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem. Współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite. Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa, Tomek opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale – jak mówi sam artysta – jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą tym, co się czuje i myśli. Już wtedy gotowa była część materiału na jego autorską płytę, na który złożyły się piosenki, w których Tomek chciał mówić o tym, co dla niego ważne. Dnia 7 czerwca 1999 r. premierę miał pierwszy autorski album Tomka Kamińskiego „Małe miłości”. Niewątpliwym przebojem tej płyty jest piosenka „Ty tylko mnie poprowadź”, która do dzisiejszego dnia podczas koncertów porusza publiczność do wspólnego śpiewania z artystą. Kolejny album artysty „Anioły do mnie wysyłaj”, którego premiera miała miejsce 26 marca 2001 roku, cieszy się niezwykłą popularnością. Utwór tytułowy uznany został za najlepszą piosenkę polskiej sceny chrześcijańskiej i otrzymał nagrodę „TUBA DEI” w kategorii „Piosenka Roku 2001” 8 września 2003 roku Tomasz Kamiński oddał w ręce słuchaczy kolejną, trzecią już płytę autorską „Jaśmin”, która w warstwie muzycznej jest powrotem do klasycznego brzmienia skrzypiec, gitary akustycznej czy kontrabasu natomiast teksty jak zwykle opowiadają o miłościach Tomka: tych ziemskich i tych Niebieskich. 2007 roku Tomasz Kamiński napisał słowa i muzykę do koncert zatytułowanego Muzyczne listy do Młodych, podczas którego zaśpiewał swoje pieśni z Grażyną Łobaszewską przy
akompaniamencie orkiestry symfonicznej i chóru. W 2008 roku ukazała się kolejna płyta Tomka ze studyjnym nagraniem tego koncertu. Kolejna płyta Tomasza Kamińskiego, to mieszanka tradycyjnych pieśni kolędowych i autorskich pieśni zatytułowana „JESZUA BEN ADONAI”
W 25 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Tomasz Kamiński zaprosił swoje koleżanki i kolegów ze sceny chrześcijańskiej, autorskiej i poetyckiej do uczestnictwa w koncercie i wydawnictwie „DOBRO NIESKOŃCZONE” poświęconym osobie ks. Jerzego. Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić na Downsview, tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dla około MILIONA młodych pielgrzymów z całego świata. Śpiewał również na festiwalu „Mahutny Boża” w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech. Tomek koncertował także w USA i w Kanadzie.
Tomek gra bardzo wiele koncertów. Wszędzie przyjmowany jest niezwykle entuzjastycznie. Podczas koncertów można posłuchać znakomicie grających muzyków, ciekawych piosenek, łatwo wpadających w ucho melodii, które już od pierwszych taktów refrenu są śpiewane razem z artystą i – co jest na naszym rynku muzycznym rzadkością – niebanalnych i często dowcipnych tekstów, którymi autor potwierdza, że wychował się w tradycji i kulturze chrześcijańskiej.
Ważniejsza dyskografia
Z Nocną Zmianą Bluesa:
Nocny Koncert, Poljazz
The Blues Nightshift, Muza
The Best Of The Blues Nightshift, Muza
Unforgettable Bluesman, Jam
Chory Na Bluesa, Jam
The Last Mohican Of The Blues (Z Luisiana Red),
Blues Mieszka W Polsce, Hammer Music
Co Tylko Chcesz, Pomaton Emi
Z zespołem Dżem:
Dżem: Akustycznie, Ania Box
Dżem: Akustycznie, Cz. 2 Suplement, Ania Box
Z zespołem Zdrowa Woda:
Nie Bój Się Miłości, Sony Music
Albumy autorskie:
Małe Miłości,
Anioły Do Mnie Wysyłaj,
Jaśmin
Muzyczne Listy Do Młodych
Jeszua Ben Adonai
Dobro nieskończone – składanka -nakład jednorazowy wyczerpany.
Pieśni tradycyjne:
Pieśni Na Wielki Post
Książki:
Powołany Do Miłości
Żyć Czyli Kochać

ZAPRASZAMY 8 września 2019r. – godz. 13:30